Bractwo Gwarków Związku Górnośląskiego

Kontakt z nami

Bractwo Gwarków
Związku Górnośląskiego

ul. Kilińskiego 15
40-060 Katowice

tel. +48 519 318 856
mail: gwarek@gwarkowie.pl

numer konta:
88 8437 0002 0010 0156 1759 0001

Jerzy Mańka - prezes Zarządu

tel. +48 519 318 800

Zygmunt Pawłowski - wice prezes

tel. +48 502 163 046

Licznik odwiedzin

Od 10 października 2011 odwiedzono nas 2992995 razy.

Mobilne Centrum Digitalizacji

Mobilne Centrum Digitalizacji

Dyplom

Dyplom

Fundacja Rodzin Górniczych

Fundacja Rodzin Górniczych

Restauracja Stajer

Restauracja Stajer

Losowe zdjęcie z galerii

Autor: Józef Ćwiek

Aktualności

Kolejarze uhonorowali Prezes Kompanii Węglowej Dodane 21 września 2012 r.

Tytuł "Przyjaciel kolejarzy Śląska" otrzymała w czwartek, 20 września, Joanna Strzelec-Łobodzińska, prezes Kompanii Węglowej SA.

Stało się to w Pałacu w Rybnej koło Tarnowskich Gór podczas gali zorganizowanej już po raz piąty przez PKP Cargo.

Kapituła złożona z przedstawicieli związków zawodowych, prezesów i dyrektorów kolejowych spółek doceniła to, że wyróżnieni budując autorytet władzy lub swoją pozycję biznesową potrafili jednocześnie zachować troskę o kapitał, jakim są pracownicy. Kolejarze podkreślali, że celem wyróżnienia i przyznania statuetki jest uhonorowanie polityków, działaczy regionalnych lub instytucji, którzy promują usługi kolejowe Grupy PKP SA. Są przyjaźni kolei i dbają o jej rozwój.

Wyrazem kolejarskiego uszanowania dla wyróżnionych była statuetka (bardzo ciężka) lokomotywy, wykonanej z elementów torów kolejowych. Lokomotywa z logo PKP Cargo jest posadowiona na granitowym postumencie. Statuetka zawiera numer seryjny i tabliczkę z rokiem przyznania.

Werdykt Kapituły, w skład którą weszli Stanisław Kocoń, Ryszard Lach, Jan Ogiegło, ogłosił jej sekretarz Jarosław Ślepaczuk.

- W uznanie zasług w zakresie preferowania transportu towarów koleją, jako ekonomicznie racjonalnego środka przewozu Kapituła wyróżnia panią Joannę Strzelec-Łobodzińską, prezesa Kompanii Węglowej SA tytułem "Przyjaciel Kolejarzy Śląska" - uzasadnił decyzję.

Dziękując za wyróżnienie prezes Kompanii powiedziała:

- W działalności naszej firmy działka transportowa jest niezwykle ważna. Transportem kolejowym przewieźliśmy w ubiegłym roku 31 milionów ton węgla i 13 milionów ton odpadów. Pobieżnie licząc to jest około 30 procent przewozów węgla w Polsce. Każdego dnia nasze kopalnie zamawiają do podstawienia ponad 2000 tysiące wagonów. Fakt, że dostajemy tytuł Przyjaciela kolejarzy Śląska oznacza, że współpraca między nami układa się bardzo dobrze.

Tytułem tym zostali jeszcze uhonorowani Andrzej Leżański z Fiat Auto Poland oraz wiceminister Andrzej Massel z resortu budownictwa, transportu i gospodarki morski (b. nieobecny).

Kapituła podziękowała również najlepszym klientom i wieloletnim partnerom biznesowym współpracującym z PKP Cargo i wręczyła wyróżnienia. Znaleźli się wśród nich przedstawiciele górnictwa, koksownictwa i energetyki.

Wyróżnienie dla Katowickiego Holdingu Węglowego odebrał prezes Roman Łój, a dla Południowego Koncernu Węglowego dyrektor Piotr Potoniec.

W gronie tym znaleźli się również wiceprezes Damian Gabriel z Jastrzębskiej Spółki Kolejowej, wchodzącej w skład JSW SA, prezes Tadeusz Wenecki z Koksowni Częstochowa Nowa oraz prezes Jan Mikulka prezes Elektrociepłowni Chorzów Elcho.

Uhonorowani zostali również politycy i samorządowcy, którzy w swojej publicznej działalności nie zapominają o kolei i wspomagają kolejarzy.

Nie zabrakło również słów uznania i wyróżnień dla najlepszych pracowników PKP Cargo.


więcej na stronie nettg.pl - portal górniczy

 

 

« Wróć do listy nowości


© copyright 2010 - 2019 Bractwo Gwarków
tel. +48 519 318 856
mail: gwarek@gwarkowie.pl

webdesign: Krioni Team