Bractwo Gwarków Związku Górnośląskiego

Kontakt z nami

Bractwo Gwarków
Związku Górnośląskiego

ul. Kilińskiego 15
40-060 Katowice

tel. +48 519 318 856
mail: gwarek@gwarkowie.pl

numer konta:
88 8437 0002 0010 0156 1759 0001

Jerzy Mańka - prezes Zarządu

tel. +48 519 318 800

Zygmunt Pawłowski - wice prezes

tel. +48 502 163 046

Licznik odwiedzin

Od 10 października 2011 odwiedzono nas 2945552 razy.

Mobilne Centrum Digitalizacji

Mobilne Centrum Digitalizacji

Dyplom

Dyplom

Fundacja Rodzin Górniczych

Fundacja Rodzin Górniczych

Restauracja Stajer

Restauracja Stajer

Losowe zdjęcie z galerii

fot. Aleksander Zembok

Aktualności

Górnictwo: indonezyjski rynek szansą dla polskich firm Dodane 13 kwietnia 2018 r.

 12 KWIETNIA 2018

Źródło: Portal górniczy  Autor: BAR

 

fot: ministerstwo energii

- Polska posiada wieloletnie tradycje i doświadczenie w wydobywaniu surowców energetycznych. To, co możemy zaoferować partnerom indonezyjskim to m.in. wsparcie merytoryczne, wymianę wiedzy i doświadczeń oraz dostawy rozwiązań technologicznych, maszyn i urządzeń górniczych – powiedział wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, otwierając Polsko-Indonezyjskie Forum Gospodarcze, które zorganizowano w czwartek, 12 kwietnia w Dżakarcie.

W forum wzięły udział polskie przedsiębiorstwa z sektora górniczego: m.in. JSW, JSW Innowacje, PeBeKa, Rafako, Famur, Famur-Famak.

Jak poinformował resort energii, wiceminister Tobiszowski podkreślił, że polskie firmy mogą zaoferować kompleksowe rozwiązania „pod klucz”, w zakresie projektowania i budowy kopalń, jak również dostarczenia maszyn i serwisu urządzeń.

- Indonezji możemy również udzielić wsparcia poprzez nasze instytuty naukowo-badawcze oraz uczelnie wyższe. Polskie firmy są także gotowe do realizacji dużych przedsięwzięć przemysłowych, a współpraca pomiędzy naszymi krajami może przyczynić się do umocnienia pozycji obu naszych krajów na arenie międzynarodowej - dodał.

W opinii wiceministra Tobiszowskiego potencjał dla rozwoju naszej współpracy bilateralnej jest ogromny.

- Powinniśmy go wykorzystać dla wzmocnienia gospodarek obu naszych krajów – podsumował.

Podczas pobytu w Dżakarcie Sekretarz Grzegorz Tobiszowski spotkał się również ze swoim odpowiednikiem - wiceministrem energii i surowców mineralnych Archandrem Taharem oraz wiceministrem ds. przedsiębiorstw państwowych Fajarem Hary Sampuro.

- W rozmowach zadeklarowali, że Indonezja jest zainteresowana inwestycjami polskich firm górniczych i okołogórniczych w zakresie projektowania i budowy kopalń, wydobycia węgla kamiennego i brunatnego, procesem odmetanowiania oraz dostawą maszyn i urządzeń. Poinformowali również, że polscy specjaliści z branży górniczej są wysoko cenieni – informuje w komunikacie Ministerstwo Energii.

« Wróć do listy nowości


© copyright 2010 - 2019 Bractwo Gwarków
tel. +48 519 318 856
mail: gwarek@gwarkowie.pl

webdesign: Krioni Team