Bractwo Gwarków Związku Górnośląskiego

Kontakt z nami

Bractwo Gwarków
Związku Górnośląskiego

ul. Kilińskiego 15
40-060 Katowice

tel. +48 519 318 856
mail: gwarek@gwarkowie.pl

numer konta:
88 8437 0002 0010 0156 1759 0001

Jerzy Mańka - prezes Zarządu

tel. +48 519 318 800

Zygmunt Pawłowski - wice prezes

tel. +48 502 163 046

Licznik odwiedzin

Od 10 października 2011 odwiedzono nas 2945667 razy.

Mobilne Centrum Digitalizacji

Mobilne Centrum Digitalizacji

Dyplom

Dyplom

Fundacja Rodzin Górniczych

Fundacja Rodzin Górniczych

Restauracja Stajer

Restauracja Stajer

Losowe zdjęcie z galerii

uczestnicy pochodu

Aktualności

Górnictwo: ukraińskie kopalnie liczą na ekspertów z GIG Dodane 15 kwietnia 2018 r.

14 KWIETNIA 2018

Źródło: Polska Agencja Prasowa 

 

fot: GIG

Eksperci z Głównego Instytutu Górnictwa (GIG) w Katowicach pomogą w poprawie bezpieczeństwa w ukraińskim górnictwie. Instytut jest jednym z uczestników projektu w tej dziedzinie, koordynowanego przez Międzynarodową Organizację Pracy.

Współfinansowany przez rząd Kanady projekt potrwa do marca 2020 roku i będzie realizowany etapowo. Jego głównym celem jest ograniczenie wypadków przy pracy i chorób zawodowych w ukraińskim przemyśle wydobywczym poprzez opracowanie i wdrożenie nowoczesnej, opartej o międzynarodowe standardy, polityki bezpieczeństwa i higieny pracy. Chodzi także o budowanie i promowanie kultury bezpieczeństwa w ukraińskim górnictwie.

- Pierwszym etapem projektu było w marcu tego roku przeprowadzenie szkoleń podstawowych z zakresu oceny ryzyka zawodowego oraz systemów zarządzania bezpieczeństwem pracy - poinformowała dr Aleksandra Koteras z Głównego Instytutu Górnictwa, uczestniczka międzynarodowej grupy ekspertów realizujących szkolenia.

Specjalistyczne szkolenia przeprowadzono w kopalni rudy żelaza Sucha Bałka w Krzywym Rogu oraz w kopalni Stepowa w Litowiżu. Zajęcia obejmowały szkolenie teoretyczne oraz warsztaty praktyczne z analizy zagrożeń i oceny ryzyka zawodowego w wybranych miejscach wizytowanych kopalń. W szkoleniu wzięli udział przedstawiciele górnictwa odkrywkowego i podziemnego, nie tylko węgla, ale też rud żelaza i uranu, nafty i gazu.

Obecnie w ramach projektu trwają dalsze prace konsultacyjne, a jeszcze w tym roku zaplanowano szkolenia dla osób, które następnie będą odpowiedzialne za wdrożenie systemów zarządzania bezpieczeństwem pracy oraz ocenę ryzyka zawodowego w swoich zakładach. Takie systemy z powodzeniem sprawdziły się m.in. w polskim górnictwie.

Koordynująca projekt Międzynarodowa Organizacja Pracy to jedna z najważniejszych międzynarodowych organizacji, zajmujących się bezpieczeństwem i ochroną pracy oraz opracowywaniem międzynarodowych standardów w tej dziedzinie. Działa pod auspicjami Organizacji Narodów Zjednoczonych; skupia przedstawicieli rządów, pracodawców i pracowników 187 państw członkowskich ONZ z całego świata.

« Wróć do listy nowości


© copyright 2010 - 2019 Bractwo Gwarków
tel. +48 519 318 856
mail: gwarek@gwarkowie.pl

webdesign: Krioni Team