Bractwo Gwarków Związku Górnośląskiego

Kontakt z nami

Bractwo Gwarków
Związku Górnośląskiego

ul. Kilińskiego 15
40-060 Katowice

tel. +48 519 318 856
mail: gwarek@gwarkowie.pl

numer konta:
88 8437 0002 0010 0156 1759 0001

Jerzy Mańka - prezes Zarządu

tel. +48 519 318 800

Zygmunt Pawłowski - wice prezes

tel. +48 502 163 046

Licznik odwiedzin

Od 10 października 2011 odwiedzono nas 2945509 razy.

Mobilne Centrum Digitalizacji

Mobilne Centrum Digitalizacji

Dyplom

Dyplom

Fundacja Rodzin Górniczych

Fundacja Rodzin Górniczych

Restauracja Stajer

Restauracja Stajer

Losowe zdjęcie z galerii

...

Aktualności

Górnictwo: w PGG karty płatnicze zastąpią papierowe flapsy Dodane 17 kwietnia 2018 r.

16 KWIETNIA 2018

Źródło: Portal górniczy  Autor: AMC


Posiłki profilaktyczne zgodnie z obowiązującymi przepisami w Polskiej Grupie Górniczej wydawane są niemal 40 tys. osób. Tzw. flaps za dniówkę ma wartość 18 zł 90 gr. Od 1 maja górnicy, zamiast chodzić do wybranych sklepów z papierowymi bonami, będą mogli w dowolnych placówkach płacić nowoczesną, elektroniczną kartą. Partnerem PGG w tym projekcie jest PKO Bank Polski SA.

Jak podkreślił, 16 kwietnia podczas konferencji w siedzibie PGG, Jerzy Janczewski, wiceprezes do spraw pracowniczych, rozwiązanie jest wygodne i przyjazne. Wprowadza szereg zmian na korzyść pracowników. Zatrudniony nie ponosi kosztów używania karty. Okres jej ważności to cztery lata i do tego okresu ważne będą środki na karcie. Karta obejmuje placówki gastronomiczne oraz sklepy spożywcze. Jest wygodna w użytkowaniu. Ma indywidualny kod PIN, który działa właściwie tak samo jak w przypadku np. kart kredytowych czy debetowych. W razie zagubienie lub kradzieży można szybko ją zablokować z gwarancją zachowania prawa do zgromadzonych środków.

- Stan posiadanych środków można sprawdzić w bankomacie lub na portalu pracowniczym - wylicza wiceprezes Janczewski.

Dotychczas pracownik otrzymywał raz w miesiącu bon żywieniowy, które mógł zrealizować w wyznaczonych placówkach gastronomicznych lub sklepach. Od 1 maja otrzyma kartę płatniczą. Będzie mógł z niej skorzystać we wszystkich placówkach gastronomicznych i sklepach wyposażonych w terminale płatnicze, czyli praktycznie rzecz biorąc wszędzie.

Obecnie takiej możliwości nie ma. Pracownik może wykorzystać bony żywieniowe tylko w wyznaczonych jednostkach. Ich liczba jest zależna od kopalni lub zakładu, w którym górnik jest zatrudniony. Różny jest też obecnie okres ważności bonów żywieniowych. Czasem jest to kilka miesięcy, ale może być i miesiąc. Zdarzają się przypadki, kiedy górnik nie zdąży wykorzystać bonu i on bezwzględnie przepada. W przypadku  karty płatniczej świadczenie będzie można zrealizować w okresie ważności karty. Karta będzie ważna przez 4 lata i odpowiednio wcześniej zostanie wydana nowa.

Wiceprezes Janczewski podkreślił, że zmieni się także sposób obsługi bonów żywieniowych. Obecnie ich przygotowanie i wydawanie to potężne, bardzo kosztowne przedsięwzięciem logistyczne, w które zaangażowanych jest wielu pracowników kopalni. Po wprowadzeniu kart płatniczych te problemy znikną.

- Karta będzie ładowana automatycznie w każdym miesiącu, a jej obsługa będzie się ograniczać do pierwszego wydania karty i jej wymianie przed końcem okresu ważności - wyjaśnił wiceprezes PGG.

Z przeprowadzonych przez PGG analiz wynika, że pracownicy chętnie przystaną na zmianę.

- To pierwsze tego typu rozwiązanie w górnictwie wprowadzone na taką skalę. Jest dużo bardziej korzystne tak dla pracowników, jak i dla spółki - podsumował Tomasz Rogala, prezes PGG.

« Wróć do listy nowości


© copyright 2010 - 2019 Bractwo Gwarków
tel. +48 519 318 856
mail: gwarek@gwarkowie.pl

webdesign: Krioni Team