Bractwo Gwarków Związku Górnośląskiego

Kontakt z nami

Bractwo Gwarków
Związku Górnośląskiego

ul. Kilińskiego 15
40-060 Katowice

tel. +48 519 318 856
mail: gwarek@gwarkowie.pl

numer konta:
88 8437 0002 0010 0156 1759 0001

Jerzy Mańka - prezes Zarządu

tel. +48 519 318 800

Zygmunt Pawłowski - wice prezes

tel. +48 502 163 046

Licznik odwiedzin

Od 10 października 2011 odwiedzono nas 2872035 razy.

Mobilne Centrum Digitalizacji

Mobilne Centrum Digitalizacji

Dyplom

Dyplom

Fundacja Rodzin Górniczych

Fundacja Rodzin Górniczych

Restauracja Stajer

Restauracja Stajer

Losowe zdjęcie z galerii

...

Aktualności

SRK: Wojciech Franek wiceprezesem ds. gospodarki mieszkaniowej Dodane 08 lipca 2018 r.

7 LIPCA 2018

Źródło: Portal górniczy  Autor: WIG

 

fot: Jarosław Galusek/ARC

Nowym wiceprezesem zarządu ds. gospodarki mieszkaniowej w Spółce Restrukturyzacji Kopalń został Wojciech Franek - poinformowały w sobotę, 7 lipca, służby prasowe SRK. 

Przypomnijmy, że w postepowaniu kwalifikacyjnym, które trwało w Spółce Restrukturyzacji Kopalń o stanowiska dwóch nowych wiceprezesów ubiegało się siedmioro kandydatów. W poniedziałek, 2 lipca, rzecznik SRK Wojciech Jaros potwierdził, że o stanowisko zastępcy prezesa SRK ds. gospodarki mieszkaniowej starały się trzy osoby.

"Po przeprowadzeniu rozmów z kandydatami (...) Rada Nadzorcza powołała na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. gospodarki mieszkaniowej p. Wojciecha Franka" - ogłosiła w sobotę spółka na oficjalnej stronie internetowej SRK.

Wojciech Franek obowiązki obejmie 16 lipca tego roku - sprecyzowano.

"W części dotyczącej wiceprezesa zarządu ds. zagospodarowania majątku Rada Nadzorcza postanowiła podjąć decyzję w terminie późniejszym" - poinformowała SRK. 

Postępowanie zmierzające do wyłonienia dwóch nowych wiceprezesów SRK zostało ogłoszone w czerwcu. Przewodniczący rady nadzorczej spółki Henryk Paszcza argumentował wtedy, że powiększenie składu zarządu wiąże się z dostosowaniem struktury firmy i sposobu zarządzania do stojących przed nią zadań, których stale przybywa. Chodzi m.in. o efektywne zagospodarowanie pogórniczego majątku oraz sprawne zarządzanie posiadanymi przez SRK byłymi mieszkaniami zakładowymi.

Od połowy zeszłego roku SRK ma nowy zarząd, na którego czele stoi były prezes Katowickiego Holdingu Węglowego Tomasz Cudny. Jego zastępcami są: Beata Barszczowska (wiceprezes ds. ekonomiki i finansów) oraz Jacek Szuścik (wiceprezes ds. likwidacji kopalń i ochrony środowiska). Po rozstrzygnięciu obecnego konkursu zarząd zostanie powiększony do pięciu osób.

W obecnej strukturze SRK Administracja Zasobów Mieszkaniowych wyodrębniona jest jako jeden z oddziałów spółki. Oprócz AZM z siedzibą w Bytomiu przy ul. Łużyckiej na SRK składają się oddziały w Czeladzi (Centralny Zakład Odwadniania Kopalń), w Dąbrowie Górniczej, Zabrzu (kopalnia Makoszowy), Brzeszczach (kopalnia Brzeszcze Wschód), w Bytomiu (kopalnia Centrum), w Mysłowicach (kopalnia Mysłowice), w Sosnowcu (kopalnia Kazimierz-Juliusz). w Katowicach (kopalnia Boże Dary), w Pszowie (kopalnia Anna), w Jastrzębiu-Zdroju (kopalnia Jas-Mos), w Rudzie Śląskiej (kopalnie Pokój I oraz Śląsk), w Katowicach (kopalnie Wieczorek I i II) i w Suszcu (kopalnia Krupiński).

« Wróć do listy nowości


© copyright 2010 - 2019 Bractwo Gwarków
tel. +48 519 318 856
mail: gwarek@gwarkowie.pl

webdesign: Krioni Team