Bractwo Gwarków Związku Górnośląskiego

Kontakt z nami

Bractwo Gwarków
Związku Górnośląskiego

ul. Kilińskiego 15
40-060 Katowice

tel. +48 519 318 856
mail: gwarek@gwarkowie.pl

numer konta:
88 8437 0002 0010 0156 1759 0001

Jerzy Mańka - prezes Zarządu

tel. +48 519 318 800

Zygmunt Pawłowski - wice prezes

tel. +48 502 163 046

Licznik odwiedzin

Od 10 października 2011 odwiedzono nas 2875387 razy.

Mobilne Centrum Digitalizacji

Mobilne Centrum Digitalizacji

Dyplom

Dyplom

Fundacja Rodzin Górniczych

Fundacja Rodzin Górniczych

Restauracja Stajer

Restauracja Stajer

Losowe zdjęcie z galerii

Kolegium dziekanów AGH  fot. Aleksander Zembok

Aktualności

Katowice: powitalne spotkanie uczestników Społecznego PRE_COP24 Dodane 09 sierpnia 2018 r.

8 SIERPNIA 2018

Źródło: Portal gospodarka i ludzie  Autor: WIG

 

fot: Witold Gałązka

W przeddzień międzynarodowej konferencji "Polska droga do czystego środowiska" Społeczny PRE_COP24", która rozpoczyna się w Katowicach w czwartek, 9 sierpnia, w środę wieczorem przedstawiciele strony społecznej, rządowej, samorządu i środowiska naukowego spotkali się na bankiecie powitalnym w hotelu Park Inn By Radisson przy ul. Bytkowskiej.

Od środowego popołudnia w Katowicach gości już m.in. Michał Kurtyka, prezydent szczytu klimatycznego COP24, wiceminister środowiska. Odbył robocze spotkania ze związkowcami - współorganizatorami Społecznego PRE_COP24.

Wśród gości na spotkaniu powitalnym w przeddzień konceferencji głos zabrali oprócz Michała Kurtyki m.in. przedstawiciel prezydenta RP Paweł Sałek, prezydent Katowic Marcin Krupa, dr Paweł Bogacz z Inicjatywy Górnictwo OK, prof. Józef Dubiński ze Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa, Herbert Leopold Gabryś - b. wiceminister przemysłu i handlu, przewodniczący komitetu ds. energii i polityki klimatycznej Krajowej Izby Gospodarczej oraz związkowcy Dariusz Trzcionka (Forum Związków Zawodowych), Piotr Duda (NSZZ Solidarność), Jan Guz (OPZZ). W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele WUG, GIG, uczelni i instytucji naukowych, szefowie spółek górniczych i energetycznych oraz parlamentarzyści, samorządowcy i liczni związkowcy.

Udział w konferencji Społeczny PRE_COP24 zapowiedziało ok. 300 gości z Polski i zagranicy, m.in. z Niemiec, Białorusi, Hiszpanii, Indii, USA, Rosji, Rumunii, Ukrainy, Bułgarii, Zimbabwe i Norwegii.

Uczestnicy będą dyskutować m.in. o wyzwaniach związanych z realizowaniem polityki klimatycznej i jej kosztach społecznych. Konferencja może być szansą na wypracowanie wspólnego polskiego stanowiska na grudniowy szczyt. Spotkanie ma również na celu omówienie 26 lat działań światowych organizacji na rzecz zmian klimatu oraz przedstawienie stanowisk światowych, europejskich i narodowych organizacji związkowych.

Swoją obecność na konferencji potwierdzili już wiceminister środowiska Michał Kurtyka, pełnomocnik ds. prezydencji COP24 wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Wśród uczestników będą przedstawiciele strony społecznej z całego świata, eurodeputowani, parlamentarzyści, samorządowcy i naukowcy.

« Wróć do listy nowości


© copyright 2010 - 2019 Bractwo Gwarków
tel. +48 519 318 856
mail: gwarek@gwarkowie.pl

webdesign: Krioni Team