Bractwo Gwarków Związku Górnośląskiego

Kontakt z nami

Bractwo Gwarków
Związku Górnośląskiego

ul. Kilińskiego 15
40-060 Katowice

tel. +48 519 318 856
mail: gwarek@gwarkowie.pl

numer konta:
88 8437 0002 0010 0156 1759 0001

Jerzy Mańka - prezes Zarządu

tel. +48 519 318 800

Zygmunt Pawłowski - wice prezes

tel. +48 502 163 046

Licznik odwiedzin

Od 10 października 2011 odwiedzono nas 2992977 razy.

Mobilne Centrum Digitalizacji

Mobilne Centrum Digitalizacji

Dyplom

Dyplom

Fundacja Rodzin Górniczych

Fundacja Rodzin Górniczych

Restauracja Stajer

Restauracja Stajer

Losowe zdjęcie z galerii

...

Aktualności

Współpraca: Famur i GIG razem dla branży wydobywczej Dodane 06 listopada 2018 r.

 6 listopada 2018
Źródło: Portal gospodarka i ludzie
Autor: MD

fot: Maciej DorosińskiFamur i Główny Instytut Górnictwa podpisały porozumienie, które zakłada współpracę w zakresie realizacji projektów badawczych w obszarach: górnictwa, geoinżynierii, przetwórstwa węgla, energii i inżynierii środowiska oraz opracowywania innowacyjnych technologii i rozwiązań dla branży wydobywczej - poinformowały portal netTG.pl służby prasowe Famuru.
Oba podmioty dokonają wymiany doświadczeń i wieloletniego know-how na temat pozyskiwania funduszy w ramach infrastruktury górniczej i prowadzonych badań. Jako firmy silnie nastawione na inwestowanie w rozwój pracowników będą także dążyć do podnoszenia i doskonalenia kompetencji kadry pracowniczej. Partnerzy planują rozwijać współpracę poprzez działalność edukacyjną i promocyjną, m.in. organizację konferencji branżowych, promujących obszar badawczo–rozwojowy i innowacyjność, a także zamieszczanie publikacji w krajowych i międzynarodowych periodykach naukowych.
- Przemysł wydobywczy w Polsce to branża o zróżnicowanych potrzebach i wysokich wymaganiach, dlatego potrzebuje takich sojuszy partnerskich jak ten Famuru i GIGu. Wspólnie zgromadzony potencjał intelektualny oraz wieloletnie doświadczenie pozwolą bowiem na dostosowanie prowadzonych badań do oczekiwań rynku i klientów. Celem nawiązanej współpracy jest pozyskiwanie i propagowanie praktycznej wiedzy, niezbędnej do budowania innowacyjnych rozwiązań zwiększających efektywność procesu wydobycia surowców i bezpieczeństwo pracy, szczególnie w strefach niebezpiecznych - powiedział Mirosław Bendzera, prezes Famuru.
- Bardzo cieszy nas podpisanie umowy strategicznej z Grupą Famur, ponieważ podstawowym obszarem działalności naszego Instytutu jest prowadzenie takich badań naukowych i prac rozwojowych, których wyniki są wdrażane do praktyki. Od samego początku powstania Instytutu jednym z głównych odbiorców wyników naszych prac było i jest nadal branża wydobywcza. Chcemy nadal aktywnie uczestniczyć we wprowadzaniu innowacji w górnictwie i cieszy nas możliwość podejmowania wspólnych wysiłków z Grupą Famur na rzecz poprawy jakości i bezpieczeństwa pracy w przemyśle – stwierdził Stanisław Prusek, dyrektor Głównego Instytutu Górnictwa.
Porozumienie pomiędzy Grupą a Instytutem stworzy nowe możliwości dla wdrażania wspólnie wypracowanych rozwiązań, co przyczyni się do rozwój branży górniczej i sektorów z nią powiązanych. Grupa wniesie do modelu kooperacji swoje dotychczasowe doświadczenie w tworzeniu kompleksowych rozwiązań wydobywczych i systemów przeładunkowych oraz znajomość potrzeb klientów zarówno na rynku polskim, jak i globalnym. Główny Instytut Górnictwa posiada wykwalifikowaną kadrę naukową i zaplecze badawcze, jak również wieloletnie doświadczenie we współpracy z przemysłem wydobywczym zarówno w kraju, jak i za granicą, co uzupełnia potencjał rozpoczętej współpracy. Dzięki porozumieniu oba podmioty uzyskają możliwość skuteczniejszego zarządzania projektami oraz stworzenia innowacyjnych rozwiązań w działalności badawczej, zwiększając tym samym swoją konkurencyjność na rynku.

« Wróć do listy nowości


© copyright 2010 - 2019 Bractwo Gwarków
tel. +48 519 318 856
mail: gwarek@gwarkowie.pl

webdesign: Krioni Team