Kolejna zmiana w zarządzie PGE GiEK

Portal gospodarka i ludzie  autor: MD

 Rada nadzorcza PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna zadecydowała
w czwartek, 22 lipca, o odwołaniu wiceprezesa ds. wytwarzania i zarządzania majątkiem Norberta Grudnia. Od 30 czerwca do 14 lipca pełnił on obowiązki prezesa po odwołaniu z tego stanowiska Wioletty Czemiel-Grzybowskiej.
Przypomnijmy, że 14 lipca został wybrany nowy prezes spółki Krzysztof Kuśmierowski. Sześć dni później ogłosił on jednak swoją rezygnację. Ustalono jednak, że będzie szefował spółce do czasu wybrania nowego prezesa.
Obecnie w skład zarządu PGE GiEK poza Kuśmierowskim wchodzą wiceprezesi Zbigniew Fałek, Zbigniew Kasztelewicz oraz Andrzej Kopertowski.
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna to jedna ze spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej PGE – największego przedsiębiorstwa sektora elektroenergetycznego w Polsce. Podstawowym przedmiotem działalności spółki jest wydobywanie węgla brunatnego oraz wytwarzanie energii elektrycznej. W skład PGE GiEK wchodzi 7 oddziałów zlokalizowanych na terenie 5 województw. Centrala spółki znajduje się w Bełchatowie.
PGE GiEK jest liderem w branży wydobywczej węgla brunatnego (jej udział w krajowym rynku wydobywczym tego surowca wynosi ok. 87 proc.). A także największym wytwórcą energii elektrycznej w Polsce, pokrywającym ponad 39 proc. zapotrzebowania na energię i dostarczającym niemal 47 tys. GWh energii elektrycznej rocznie do krajowego systemu elektroenergetycznego.