W Bielszowicach od soboty

autor: MD

 trwa akcja pożarowa, ograniczono strefę zagrożenia
W ruchu Bielszowice kopalni Ruda trwa akcja pożarowa. Jak informowaliśmy w portalu netTG.pl, w sobotę, 2 lipca, w zakładzie zlokalizowanym w Rudzie Śląskiej stwierdzono zagrożenie. Pożar pojawił się w przekopie pochyłym do poziomu 900.
- Trwa akcja aktywnego gaszenia. Ograniczono strefę zagrożenia, a także dopływ powietrza w tym miejscu - poinformował w poniedziałek, 4 lipca, portal netTG.pl Tomasz Głogowski, rzecznik prasowy Polskiej Grupy Górniczej, do której należy ruch Bielszowice.
Dodał, że rejon jest całkowicie monitorowany i nie ma żadnego zagrożenia dla ludzi, ani dla pozostałej części kopalni.
Akcja w Bielszowicach rozpoczęła się w sobotę o godz. 4.05. Z rejonu bezpiecznie wycofano wszystkich pracowników. Były to w sumie 34 osoby. Nie było konieczności użycia aparatów ucieczkowych.
Bielszowice zajmują 34,1 km kw. Obszar, na którym prowadzona jest eksploatacja (obszar czynny) wynosi natomiast 22,3 km2. Kopalnia położona jest na terenie trzech miast: Zabrza, Rudy Śląskiej i Mikołowa.
Ruch Bielszowice posiada aktualnie osiem szybów, w tym trzy wentylacyjne, dwa wydobywcze i trzy materiałowe. Z siedmiu poziomów funkcjonujących obecnie w ruchu Bielszowice, pięć spełnia funkcję wentylacyjną, jeden wydobywczą i jeden wydobywczo-wentylacyjną.