Ogień objął około 10-metrowy

autor: AMC

  fragment taśmociągu na wysokości 15 m
Strażacy walczą z pożarem taśmociągu na terenie elektrowni Jaworzno II, który wybuchł w środę, 10 sierpnia, po godz. 16. Sytuacja jest opanowana, pożar nie rozprzestrzenia się. Płonące urządzenie znajduje się na dużej wysokości, a to mocno utrudnia akcję gaśniczą.
Mł. bryg. Aneta Gołębiowska, rzeczniczka śląskiej straży pożarnej, informuje, że ogień objął około 10-metrowy fragment taśmociągu na wysokości 15 m. Początkowo w akcji brało udział siedem zastępów. Sytuacja wymagała jednak sprowadzenia dodatkowych sił. Obecnie to 11 zastępów.
Marcin Ziemiański z Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie informuje, że w pożarze nikt nie został poszkodowany.
Elektrownia Jaworzno II to stara część kompleksu energetycznego w tym mieście, uruchomiona w l. 50 XX w. Jest oddalona o kilka kilometrów od nowego bloku energetycznego - Jaworzna III. Dwójka obejmuje teren 90 ha, a na nim maszynownia, warsztaty serwisowe, budynki administracyjne, oddziału nawęglania, gospodarki wodnej oraz chłodnie kominowe.
Z podobnym pożarem taśmociągu mieliśmy niedawno do czynienia w należącej do PGE Elektrowni Bełchatów w Rogowcu (Łódzkie) doszło w sobotę. Zapalił się taśmociąg do podawania węgla do jednego z bloków na długości ok. 200 metrów i wysokości 30 metrów. Doprowadzał on węgiel do bloku energetycznego 14.