Rajza po Ostoi Pokoju w Bytomiu

 - Miechowicach - zaproszenie

Zapraszamy na zwiedzanie Ostoi Pokoju w Bytomiu - Miechowicach. Jest to dzieło arystokratki Ewy Tiele – Winckler – zwanej później Matką Ewą, która poświęciła się służbie ludziom najbiedniejszym i najbardziej cierpiącym. Odwiedzimy kościół ewangelicki, dom Ciszę Syjonu, a także domek matki Ewy - który dzisiaj jest muzeum. Warto posłuchać opowieści o tej niezwykłej kobiecie Zapraszamy w drugą sobotę ferii 10. lutego o godz. 14:00.
Prosimy o cegiełkę 20 zł
Rajzę powiodą:
Józef Krzyk
Historyk i publicysta. Autor i współautor kilku książek dotyczących Górnego Śląska, m.in. Korfanty. Silna Bestia, Wojna papierowa, Spacerownik powstańczy, Szałfynster
Małgorzata Niesyto
od kilku lat rudzianka, od zawsze Ślązaczka. Absolwentka Wydziału Górnictwa i Geologii, ciągle poszukuje nowych „pokładów” i odkrywa historię Górnego Śląska oraz jego mieszkańców. Zawodowo związana z gospodarką odpadami. Prywatnie miłośniczka spacerów i górskich wypraw, również tych po górnośląskich górach – hałdach. Spełniona mama, która próbuje przekazać córce dziedzictwo kulturowe i niematerialne Górnego Śląska.
 
Zdjęcia w galerii z Muzeum Domku Matki Ewy