JSW zachwala

 autor: MD  

 na banerze węgiel metalurgiczny
 Na siedzibie Jastrzębskiej Spółki Węglowej w Jastrzębiu-Zdroju w piątek, 16 lutego, zawisł nowy baner. W miejsce tego, który informował o jubileuszu 30-lecia JSW, zawisł teraz afisz zachwalający węgiel metalurgiczny, który jest głównym produktem spółki. Na banerze znalazło się hasło „Nieskończone możliwości”, grafika, której istotnym elementem jest znak nieskończoności oraz tekst informujący, że „węgiel metalurgiczny to nieskończony potencjał rozwoju”.
Przypomnijmy, że JSW została powołana do życia 1 kwietnia 1993 r. Wraz z nią utworzono sześć innych przedsiębiorstw węglowych. Były to: Bytomska Spółka Węglowa, Gliwicka Spółka Węglowa, Nadwiślańska Spółka Węglowa, Rudzka Spółka Węglowa, Rybnicka Spółka Węglowa oraz Katowicki Holding Węglowy. Z tej grupy na rynku pozostała tylko JSW.
W 1993 r. w skład Spółki weszły: KWK Borynia, KWK Zofiówka, KWK Jastrzębie, KWK Moszczenica i KWK Pniówek oraz KWK Krupiński w Suszcu i KWK Morcinek w Kaczycach. 4 stycznia 2008 r. w struktury JSW włączono kopalnię Budryk. W chwili przyłączenia do JSW w ornontowickiej kopalni trwał strajk rozpoczęty 17 grudnia 2007 r. Strajk zakończył się 31 stycznia, a więc po 46 dniach.
W 18. roku swojej działalności JSW zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych. Tym samym stała się drugą spółką węglową notowana na warszawskim parkiecie. Pierwsza była LW Bogdanka, która debiutowała w 2009 r.
Należy przypomnieć, że Grupa Kapitałowa JSW jest największym producentem wysokiej jakości węgla metalurgicznego hard w Unii Europejskiej i jednym z wiodących producentów koksu używanego do wytopu stali. Produkcja i sprzedaż węgla metalurgicznego oraz produkcja, sprzedaż koksu i węglopochodnych stanowią podstawową działalność Grupy JSW.
Węgiel metalurgiczny wydobywany w kopalniach JSW wykorzystywany jest w Europie Środkowej przez lokalne huty należące do międzynarodowych producentów stali. Produkowany przez Grupę JSW wysokiej jakości koks jest również sprzedawany na rynku globalnym. Głównymi odbiorcami produktów Grupy JSW są klienci w Polsce, Niemczech, Austrii, Czechach, Słowacji, we Włoszech oraz Indiach.
 1708096377 baner jsw