Zmarł Bronisław Gaj

autor: AMC  1,583 odsłon

Nie żyje dr inż. Bronisław Gaj, były wiceprezes KHW
 25 lutego w wielu 74 lat zmarł dr inż. Bronisław Gaj. Msza żałobna zostanie odprawiona w najbliższy czwartek, 29 lutego, o godz. 14 w kościele pw. św. Elżbiety Węgierskiej w Jaworznie Szczakowej. Dr inż. Gaj był ściśle powiązany z górnictwem i energetyką.
Bronisław Gaj to były wiceprezes Katowickiego Holdingu Węglowego ds. produkcji. Funkcję pełnił do momentu przekazania większości spółki do Polskiej Grupy Górniczej. Wcześniej był dyrektorem ds. rozwoju i konsultantem zarządu spółki PG Silesia, a przedtem kierował ruchem czechowickiej kopalni jako dyrektor ds. produkcji.
Był specjalistą ochrony powierzchni i mechaniki górotworu, doktorem nauk technicznych po Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, gdzie kończył też studia magisterskie na Wydziale Górnictwa i Geologii specjalizując się w podziemnej eksploatacji złóż i wentylacji kopalń.
Doświadczenia górnicze zdobywał kolejno od stanowiska robotniczego, przez dozór do kierownika ruchu zakładu górniczego i dyrektora w kopalniach Jaworzno, Szczygłowice w Knurowie, Generał Zawadzki (Paryż) w Dąbrowie Górniczej, Jan Kanty w Jaworznie, Niwka-Modrzejów w Sosnowcu i Wojkowice. Pracował też w należącym do KGHM Pebeka Bytom oraz Biurze Specjalistycznych Usług Technicznych JAR w Katowicach.
Rodzinie i przyjaciołom Zmarłego zespół Wydawnictwa Gospodarczego, wydawcy portalu netTG.pl Gospodarka-Ludzie, składa szczere wyrazy współczucia.