Promocja książki

„SCHAFFGOTSCHOWIE” – Z DR. ARKADIUSZEM KUZIO-PODRUCKIM ROZMAWIA PROF. RYSZARD KACZMAREK

 
21 marca 2024 r., godz. 18.00
 
Spotkanie promujące książkę „Schaffgotschowie. Dzieje wielkiego rodu z Europy Środkowej” dr. Arkadiusza Kuzio-Podruckiego. Prowadzenie: prof. Ryszard Kaczmarek
„Książka z pewnością znajdzie czytelników i jestem przekonany, że stanie się bardzo dobrym syntetycznym przewodnikiem dla tych, którzy będą chcieli poznać historię rodu Schaffgotschów, a jednocześnie da impuls do dalszych badań w tym temacie”.
prof. dr hab. Jerzy Sperka Arkadiusz Kuzio-Podrucki (ur. w 1968 r. w Toruniu) – historyk, doktor nauk humanistycznych, publicysta, badacz dziejów rodów śląskiej arystokracji i szlachty. Jest autorem pierwszych wydanych w języku polskim monografii rodów: Henckel von Donnersmarcków, Schaffgotschów, Tiele-Wincklerów, Mieroszewskich, Hochbergów, Wrochemów i Hohenlohe. Jest też współautorem i konsultantem kilku samorządowych herbów i weksyliów: powiatu tarnogórskiego, Tarnowskich Gór, Piekar Śląskich, Wojkowic i Jedliny-Zdroju. Pracuje w Instytucie Badań Regionalnych Biblioteki Śląskiej w Katowicach.
Biblioteka Śląska, sala Parnassos plac Rady Europy 1, Katowice
Spotkanie będzie transmitowane na YouTubie Biblioteki Śląskiej – od godz. 18.00.