PGG podpisała

  autor: JM  

 umowę o wartości 27 mln zł
 Polska Grupa Górnicza podpisała umowę z konsorcjum spółek: Patentus i Grenevia. Przedmiotem umowy jest dostawa trzech przenośników taśmowych.
O zawarciu umowy poinformowała spółka Patentus z Pszczyny, która zajmuje się produkcją maszyn dla górnictwa podziemnego i odkrywkowego, projektowaniem i wykonywanie przekładni zębatych oraz wielkogabarytowych i skomplikowanych konstrukcji stalowych.
Zarząd spółki PATENTUS S.A. _"Spółka", "Emitent", "Wykonawca"_ informuje, iż, w dniu 09.04.2024 roku powziął informację o podpisaniu umowy pomiędzy Polską Grupą Górniczą S.A. _Zamawiający_ a konsorcjum spółek: PATENTUS S.A. _Lider Konsorcjum_ i GRENEVIA S.A. _Uczestnik Konsorcjum_, której przedmiotem jest dostawa 3 szt. przenośników taśmowych o szerokości taśmy 1200mm _część mechaniczna_ - dla zadania nr 2 z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego nr 602301983” – wskazano w raporcie opublikowanym przez spółkę Patentus.
Jak poinformowano dalej, wartość umowy nie przekroczy kwoty: 27,1 mln zł netto (a ceny jednostkowe kwoty 9 033 333,33 zł za sztukę. Dostawa nastąpi do 24 tygodni od daty przekazania e-maila zamówienia do wykonawcy, a przekazanie zamówienia nastąpi nie później niż do 4 tygodni od daty zawarcia umowy.
Polska Grupa Górnicza to największa polska spółka węglowa. W jej skład wchodzi siedem kopalń: KWK ROW (w jej skład wchodzą ruchy: Chwałowice, Jankowice, Marcel, Rydułtowy), KWK Ruda (ruch Bielszowice i Halemba), KWK Piast-Ziemowit (ruch Piast i Ziemowit), KWK Bolesław Śmiały, KWK Sośnica, KWK Staszic-Wujek (ruch Murcki-Staszic i Wujek) oraz KWK Mysłowice-Wesoła. PGG zatrudnia ponad 37 tys. osób.