Noc Muzeów w podziemiach kopalni

autor: KZM 

 Co tam się działo!To była ekscytująca noc i ciekawy wieczór! Podczas Nocy Muzeów około 4 tys. osób zwiedziło podziemne korytarze. Na gości Sztolni Królowa Luiza i Zabytkowej Kopalni Guido w Zabrzu czekało mnóstwo atrakcji.
 
- Pierwszy raz jesteśmy na sztolni, bardzo nam się podoba. To jest przeżycie zobaczyć coś takiego na własne oczy. Staramy się co roku zwiedzać inne miejsca, dwa lata temu byliśmy na Guido. Warto się zorientować wcześniej, co warto zobaczyć, bo oferta jest ogromna - mówiła po zwiedzaniu grupa znajomych, która wybrała się na nocne zwiedzanie Sztolni. W śród nich znalazła się pani Elżbieta Inglot z Łańcuta, która była pod ogromnym wrażeniem tego, co zobaczyła w Sztolni. - Jestem zachwycona. Tutaj można zobaczyć, jaką ciężką pracę wykonują i wykonywali górnicy, zapoznać się z technologią wykorzystywaną w górnictwie.
Muzeum zaprosiło na niezwykłe spotkanie z serii „Muzeum od zaplecza – muzeum od kuchni" - na powierzchni, w budynku Cechowni można było przyglądać się codziennej pracy muzealników. Goście zobaczyli jak wygląda konserwacja metalu, konserwacja węgla (rzeźba) czy konserwacja papieru.