GIG z kolejnym tytułem

 autor: MOKR

Główny Instytut Górnictwa z kolejnym tytułem
 
Główny Instytut Górnictwa – Państwowy Instytut Badawczy otrzymał tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki w kategorii Marka Europejska, przyznawany przez Business Centre Club.
23 maja w Warszawie odbył się uroczysty finał konkursu Ambasador Polskiej Gospodarki, organizowanego przez Business Centre Club. Główny Instytut Górnictwa – Państwowy Instytut Badawczy otrzymał tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki w kategorii Marka Europejska. Jest to wyróżnienie dla firm, których działalność biznesowa jest bardzo dobrze znana w Europie i kojarzona już nie tylko z Polską, ale z najlepszymi jakościowo wyrobami lub usługami europejskimi.
Przedsiębiorcy ubiegali się o tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki w sześciu kategoriach: Eksporter, Firma Globalna, Kreator Rozwiązań XXI Wieku, Marka Europejska, Najwyższa Jakość, Partner Firm Zagranicznych.
Ambasador Polskiej Gospodarki to ogólnopolskie, niekomercyjne przedsięwzięcie, którego zadaniem jest: wyróżnianie oraz promocja przedsiębiorców osiągających sukcesy na rynkach międzynarodowych, promowanie wysokich standardów ekonomiczno-finansowych i dobrych praktyk biznesowych w kontaktach zagranicznych, zacieśnianie współpracy przedsiębiorców z przedstawicielami polskich instytucji odpowiedzialnych za promowanie Polski, polskiej gospodarki, kultury i inicjatyw społecznych, polegającej na m.in. na rozwoju wzajemnych kontaktów i wymianie informacji.