reprezentowali dh. hm. Sławomira Madalińska, dh. hm. Zygmunt Reszel oraz poczet sztandarowy w składzie: dh. Bartosz Gumulak HO, dh. Jagoda Jezierska i dh. Kornelia Martyna.
Harcerskie święto w Skulsku rozpoczęło się apelem. Chwilę później, wszyscy wzięli udział we mszy św. Kolejnym punktem uroczystości była wizyta w Mauzoleum Pamięci Harcerstwa. – To symbol i zarazem pomost łączący historię z teraźniejszością. To jedyne takie mauzoleum w Polsce i Europie.
Przy akompaniamencie orkiestry dętej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury
w Mielnicy Dużej odśpiewano hymn państwowy, a następnie osłonięto i poświęcono tabliczki epitafijne zasłużonych harcerzy i harcerek.
Głównym celem kilkusetosobowej zbiórki harcerek i harcerzy, w tym seniorów i młodzieży, przyjaciół harcerstwa, a także zaproszonych gości, było złożenie hołdu tym, którzy w służbie najwyższym ideałom niezłomnie prowadzili harcerstwo przez dziesiątki lat swojego życia.
W czerwcu 2026 r. już po raz 26 skulski parafialny dzwon wezwał harcerzy z całej Polski przed Tron Matki Bożej Bolesnej. Do Skulskiej Wspólnoty Seniorów ZHP im. ks. hm. Antoniego Bogdańskiego przyjechali goście z wielu miejsc: z Konina, Jarocina, Słupca, Września, Trzemeszno, Gdańska, Gdynia, Szczecina, Łodzi, Wągrowiec, Szubin, Inowrocław, Mogilno, Krosno, Poznania, Koło czy Warszawy.
Zdjęcia w galerii