Nowy rektor górniczej uczelni

autor: AMC

 
Kolegium Elektorów Politechniki Śląskiej powierzyło funkcję rektora uczelni w kadencji 2024–2028 prof. dr. hab. inż. Markowi Pawełczykowi. Wybory odbyły się 23 kwietnia 2024 r. Rektor-elekt zdobył 232 głosy na 295 oddanych - informuje uczelnia, która m.in. kształci górnicze kadry.
- Pragnę przekazać podziękowania za docenienie mojej dotychczasowej pracy. Dziękuję  za zaufanie mojemu programowi. Za to, że podejmowali państwo ze mną dyskusję podczas debat, na spotkaniach, przesyłając również pytania, zawsze bardzo życzliwe, zawsze z wielką troską o uczelnię. Dziękując naszej wspólnocie, mam na myśli pracowników, doktorantów i studentów. Będę współpracował ze wspaniałym gronem prorektorów. Będziemy otwarci na dialog i na dyskusję - mówi nowy rektor, cytowany w komunikacie prasowym.
Dodaje: - . Mam nadzieję, że nasza uczelnia będzie się rozwijała bardzo dynamicznie. Będziemy zdobywali rozpoznawalność krajową i międzynarodową, a Politechnika Śląska będzie znakomitym miejscem pracy, studiowania, rozwijania własnych pasji, zainteresowań i spełniania marzeń. Cieszę się, że cele, które wymieniłem w swoim programie zostały jeszcze wzbogacone państwa pomysłami. Traktuję je jako wielkie zobowiązanie. To jest moja deklaracja.
O funkcję rektora Politechniki Śląskiej ubiegali się dwaj kandydaci: prof. dr hab. inż. Marek Pawełczyk, prorektor ds. nauki i rozwoju oraz dr hab. inż. Krzysztof Wodarski, prof. PŚ, kierownik Katedry Zarządzania PŚ.
Jak podkreślał podczas kampanii wyborczej rektor-elekt: -Dzięki wysiłkowi pokoleń Politechnika Śląska należy do grupy wiodących w kraju uczelni. Wciąż jednak słusznie oczekujemy więcej.