Noc Muzeów  w Carbonarium

autor: MOKR

. Warto tam przyjść!
 Zwiedzanie za złotówkę, górnicze maszyny lego, minisesje zdjęciowe i aromatyczna kawa gratis. 17 maja startuje pierwsza Noc Muzeów w Carbonarium w Jastrzębiu-Zdroju. Zaplanowano ją od godz. 16.00 do 24.00.
„Zwiedzanie w Noc Muzeów kosztuje jedynie złotówkę. Chętnych poczęstujemy też filiżanką kawy” – zachęcają organizatorzy.
Na uczestników czekają dodatkowe atrakcje: wiertnica, spągoładowarka, kombajn chodnikowy oraz wielce widowiskowy kombajn ścianowy wspomagany sekcjami obudowy zmechanizowanej. Wszystko to wykonane z… klocków, w pełni ruchome, zdalnie sterowane za pomocą tabletów.
Dowiecie się, jak działają górnicze maszyny i sprawdzicie się w roli kombajnisty! Będzie z nami twórca modeli, Piotr Maciak, były pracownik kopalni, który opowie o powstawaniu i działaniu tych wyjątkowych maszyn – zaprasza Rafał Jabłoński, dyrektor Instytutu.
Autentyczny sprzęt i górnicza odzież robocza wykorzystane zostaną tej nocy do zdjęć. Każdy uczestnik będzie mógł przy wykorzystaniu rekwizytów zrobić sobie selfie, będzie też możliwość wykonania pamiątkowej, rodzinnej fotografii w starym stylu. - Jeśli ktoś posiada uroczysty stój górniczy - zapraszamy tym bardziej! – zachęca Aneta Czarnocka-Kanik, fotografka, która będzie wykonywać sesje.
Noc Muzeów to europejska impreza kulturalna, która polega na udostępnianiu muzeów, galerii i wystaw w godzinach nocnych za darmo lub za symboliczną opłatę.