Nowi prezesi w śląskich spółkach

autor: MOKR  

Jakub Chełstowski, były marszałek województwa śląskiego, został powołany na stanowisko prezesa Towarzystwa Finansowego Silesia. Nowym prezesem Huty Pokój został z kolei Marek Nowak.
Podczas konferencji prasowej podsumowującej ostatnie pięć lat działalności Parku Śląskiego, Jakub Chełstowski mówił : A co ze mną dalej? W maju, myślę, że to się wszystko zmaterializuje. W tym momencie mogę odejść i zacząć się rozglądać za tymi propozycjami, które są na stole. Ale oczywiście chcę funkcjonować w obszarze samorządowym, biznesowym - powiedział wtedy marszałek. Konferencja w chorzowskim parku odbyła się 6 maja, tego dnia na stanowisko marszałka województwa śląskiego został wybrany Wojciech Saługa.
Teraz już wiadomo, że Jakub Chełstowski został powołany na stanowisko prezesa Towarzystwa Finansowego Silesia, spółki Skarbu Państwa. Jako pierwszy napisał o tym portal Ślązag.
„Restrukturyzacja, rozwój, innowacyjność to Grupa Kapitałowa Towarzystwa Finansowego Silesia Sp. z o.o. Budujemy kapitał polskich firm w górnictwie, metalurgii, budownictwie, przemyśle koksowniczy i energetyce, a także infrastrukturze i nieruchomościach” – czytamy na stronie Towarzystwa Finansowego Silesia.
Na fotelu prezesa zarządu Huty Pokój, spółki ze 184-letnią tradycją, producenta i dystrybutora wyrobów stalowych, zasiadł z kolei Marek Nowak. Spółka należy do Grupy Węglokoks SA.