„Trybuna Górnicza” z wyróżnieniem

autor: MOKR

specjalnym Silesia Press
 Specjalny dyplom za 30-lecie obecności na rynku otrzymała redakcja „Trybuny Górniczej” podczas gali XIX edycji Silesia Press 2024 w Katowicach. Już po raz 19. wręczono jedne z najważniejszych nagród dla dziennikarzy z naszego regionu.
„Trybuna Górnicza” to 30 lat budowania marki i kształtowania opinii o przemianach gospodarczych. Jubileuszowy dyplom odebrali w imieniu redakcji Anna Zych, prezes Wydawnictwa Gospodarczego, redaktor naczelna „Trybuny Górniczej” i portalu netTG.pl Gospodarka-Ludzie oraz Janusz Szymonik, zastępca redaktor naczelnej.
Powtarzam to nieustannie: najważniejsi są ludzie - mówiła podczas gali prezes Anna Zych. - Pracujemy zespołowo, to nasz wspólny wysiłek i sukces. Zespół „Trybuny Górniczej” i portalu netTG.pl to nie tylko profesjonaliści, ale grupa ludzi niesłychanie wobec siebie lojalnych i lubiących siebie nawzajem. Chcę też zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz, oprócz tych nazwisk, które są widoczne w portalu i w gazecie, jest też grupa, która ciężko pracuje na końcowy efekt, a której na co dzień nie widać.
Nagrodę Silesia Press przyznaje się za najlepsze teksty prasowe, audycje radiowe, programy telewizyjne, poświęcone problematyce społecznej, kulturalnej, gospodarczej oraz poruszające ważne sprawy lokalne.
Pierwsze miejsce w Silesia Press 2024 zdobyła Ewa Niewiadomska z Polskiego Radia Katowice za materiał „Jestem wojną”. Drugie miejsce otrzymali: Paweł Szot (TVN, „Gdzie oni są”), Marek Mierzwiak (Polskie Radio Katowice, „Ścieżki miłości”), Michał Wroński (Ślązag, „Dekomunizacyjny bilans wojewody”). Trzecie miejsce zdobyli: Izolda Czmok (TVP Katowice, „Naumiony”), Katarzyna Pachelska (Ślązag, „Anna Cieplak, autorka powieści Ciało huty: Jestem Zagłębiaczką, która w sercu nosi też Śląsk” oraz wywiad z DK Welchman „Dziołszka z Bytomia, która nakręciła „Chłopów”), Wojciech Królikowski (TVP1 „Życie w cieniu muru”).