Region szykuje

 autor: MD

 się do kolejnej odsłony Industriady
„Po szychcie. Czas na fajrant!” to hasło przewodnie tegorocznej edycji Industriady, czyli święta Szlaku Zabytków Techniki. Odbędzie się ona 3 września.
W XIII edycji będzie można obejrzeć 40 obiektów zlokalizowanych w 25 miejscowościach. Będą to m.in.: Muzeum Śląskie, Nikiszowiec, Zabytkowa Kopalnia Ignacy, Kopalnia Guido, Sztolnia Królowa Luiza czy Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach. W ramach tegorocznej edycji zaplanowano 350 wydarzeń.
Warto dodać, że Święto Szlaku Zabytków Techniki na stałe wpisało się w kalendarium wydarzeń województwa śląskiego. Industriada to wydarzenie, które już od ponad 12 lat łączy mieszkańców, doceniających przemysłowy charakter naszego regionu.
Większość wydarzeń jest bezpłatna. Niewielka część jest płatna, a część dostępna wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji miejsc. Informacje o cenach biletów i sposobach rezerwacji można znaleźć na stronie internetowej Industriady.Podczas święta Szlaku Zabytków Techniki industrialne obiekty łączy sieć bezpłatnego transportu. Jego organizatorami są Koleje Śląskie oraz Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.
Oficjalni organizatorzy publicznego transportu zbiorowego zapewniają uczestnikom święta bezpłatne przejazdy kolejami, autobusami, tramwajami i trolejbusami. Bezpłatny przejazd możliwy będzie w dniu Industriady, czyli 3 września br.