Uruchomią nowe kopalnie

Chodzi o kilkadziesiąt projektówUruchomią nowe kopalnie. 

 Autor: JD
W Peru spodziewają się, że w 2023 roku uruchomione zostaną 74 projekty wydobywcze.
Peruwiańskie Ministerstwo Energii i Górnictwa ogłosiło, że w 2023 roku zostaną zrealizowane 74 projekty wydobywcze w 17 departamentach, na łączną kwotę inwestycji 596 mln dolarów.
- Eksploracja ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju górnictwa. Stanowi pierwszy krok w najważniejszej działalności gospodarczej Peru, ponieważ umożliwia odkrywanie nowych złóż, a także przedłużanie życia czynnych kopalń, a to wszystko generuje zasoby na rzecz kraju - zaznaczono komunikacie resortu. 
Według agencji rządowej 30 z 74 projektów zostało niedawno uruchomionych lub wkrótce wejdzie w tę fazę, bowiem mają już wszystkie wymagane pozwolenia. Projekty te stanowią inwestycje w wysokości 134 milionów dolarów lub 22,5 proc. portfela projektów eksploracji górniczej na 2023 rok.
Tymczasem 17 projektów o wartości 136 mln dolarów, a zatem 22,7 proc. portfela, znajduje się na etapie oceny pod kątem zezwolenia na poszukiwania.
Jak wskazuje Mining.com, w komunikacie zauważono również, że pozostałe 27 projektów, które stanowią inwestycje o wartości 327 mln dolarów, czyli 54,8 proc. całości, przechodzi ocenę ich wpływu na środowisko.
Większość projektów, czyli 39 z nich, koncentruje się na wydobyciu miedzi i stanowi inwestycje o wartości 284 milionów dolarów. Po czerwonym metalu następuje złoto, z 18 projektami i inwestycjami w wysokości 220 milionów dolarów. Cynk zajmuje trzecie miejsce z dziewięcioma projektami o wartości 47 mln dolarów, podczas gdy oczekuje się, że osiem wspólnych projektów dotyczących srebra i litu przyniesie 46 mln dolarów inwestycji.