Pompa zainstalowana przez SRK

autor: JM  

w Trzebini została skradziona
 Spółka Restrukturyzacji Kopalń na prośbę mieszkańców Trzebini rozpoczęła odpompowywanie wody, w rejonie ul. Młyńskiej, gdzie powstały lokalne zalewiska terenu. Niestety po kilku dniach ktoś ukradł jedną z motopomp.
„Wczoraj ktoś w perfidny sposób postanowił zaszkodzić mieszkańcom domów w rejonie ul. Młyńskiej w Trzebini i ukradł jedną z motopomp, które SRK ustawiła, aby usunąć nadmiar wody z podtopionych terenów” – poinformowali w sobotę, 9 marca, przedstawiciele SRK.
Jak wskazali, motopompy były rozlokowane w miejscach, do których nie był możliwy dojazd, a pracownicy SRK byli w okolicy 24h i regularnie doglądali urządzeń oraz dolewali paliwo, gdyż nie było potrzeby ich stałego dozorowania.
Ktoś natomiast wykorzystał moment, w którym motopompa pracowała bez dozoru i ją po prostu ukradł. Na szczęście pracujące przez ponad tydzień urządzenia wypompowały nadmiar wody. Z uwagi na ograniczoną liczbę podobnych urządzeń w spółce, które są wykorzystywane w wielu rejonach, zdecydowano o czasowym zawieszeniu prac” – czytamy dalej w komunikacie.
Sytuacja w rejonie ul. Młyńskiej będzie przez SRK stale monitorowana i w przypadku ponownego zgromadzenia się nadmiaru wody, prace będą kontynuowane. Jak dodali przedstawiciele SRK w najbliższym czasie, zgodnie z zapowiedzią, wybrany zostanie wykonawca prac naprawczych uszkodzonego fragmentu rowu odwadniającego. Prace powinny rozpocząć się w tym miesiącu.