Dariusz Trzcionka

 autor: MOKR

 ponownie przewodniczącym Kadry
 
Dariusz Trzcionka został ponownie wybranym przewodniczącym Porozumienia Związków Zawodowych Kadra. IX Zjazd Krajowy w poniedziałek, 20 maja, wybrał władze Porozumienia Związków Zawodowych Kadra na kolejną kadencję 2024-2029.
Kadra świętuje w tym roku 35-lecie założenia. Dariusz Trzcionka na IX Zjeździe Krajowym został wybrany ponownie przewodniczącym. Wiceprzewodniczącymi zostali: Bogusław Studencki, Krzysztof Stanisławski, Kamil Załuski.
Są dwie podstawowe i najważniejsze sprawy, które udało nam się zrobić. Chodzi o dwie umowy społeczne – pierwsza to umowa dla górnictwa kamiennego oraz druga umowa o funkcjonowaniu sektora węgla brunatnego i energetyki - mówił Dariusz Trzcionka w wywiadzie dla portalu nettg.pl Gospodarka – Ludzie. - Dla nas jako Kadry ważne jest patrzenie z perspektywy praktyków, jak poszczególne działy gospodarki funkcjonują, co należałoby poprawić i co należy zrobić, żeby życie gospodarcze w naszym kraju się poprawiło. Dlatego kluczową rzeczą, o której cały czas mówimy, jest tworzenie nowych miejsc pracy dobrze płatnych. Czas węgla i stali tak naprawdę dobiega końca. To oczywiście jeszcze jakiś czas potrwa, co najmniej do 2049 roku, ale my już teraz musimy zadbać o stworzenie nowych, bezpiecznych i dobrze płatnych miejsc pracy - dodał.