Koncert charytatywny Fundacji

autor: MD

Koncertowi będzie towarzyszyć zbiórka na pomoc dla rodzin górników
 
Fundacja Rodzin Górniczych zaprasza na koncert charytatywny, który 23 września odbędzie się w Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Wystąpi Śląska Orkiestra Kameralna, która wykona największe przeboje muzyki filmowej. Koncertowi będzie towarzyszyć projekcja holograficzna. Podobny koncert odbył się rok temu. Wówczas Fundacja świętowała swoje 25-lecie. Wydarzeniu towarzyszyła zbiórka na pomoc dla rodzin górników, którzy zostali poszkodowani w wypadkach w 2022 r. Goście w skarbonce, która była ustawiona w hallu Filharmonii, zostawili w sumie 4595 zł. W tym roku także zostanie zorganizowana zbiórka wśród uczestników.
– Po bardzo pozytywnym odbiorze zeszłorocznego koncertu z okazji 25-lecia Fundacji Rodzin Górniczych w Filharmonii Śląskiej, w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego i Dyrekcją Filharmonii zdecydowaliśmy się także w tym roku na organizację tego wydarzenia. Będzie mu patronować marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski – powiedział „Górniczej” prezes FRG Ryszard Wyględacz.
– Bardzo serdecznie zapraszamy na wydarzenie brać górniczą i mieszkańców regionu. Wstęp jest bezpłatny. Wystarczy tylko zgłosić chęć udziału w koncercie w biurze Fundacji Rodzin Górniczych – dodaje prezes.
Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 września pod numerami telefonów:  48 508-181-546 lub 32 757-26-08.
Fundacja Rodzin Górniczych została założona w 1997 r. Nie prowadzi działalności gospodarczej. Finansowana jest ze składek oraz darowizn od firm i osób prywatnych oraz odliczeń 1 proc. należnego podatku. W ciągu 25 lat istnienia Fundacji udało się pozyskać i przekazać na rzecz podopiecznych przeszło 33 mln zł. Wypłacono ponad 5500 zapomóg. Pomoc miała wymiar materialny, ale także organizacyjny.
Statutowa działalność FRG to materialne wspieranie rodzin pozostałych po górnikach, którzy ponieśli śmierć w wyniku wypadków przy pracy, inwalidów górniczych i innych rodzin górniczych, znajdujących się z różnych powodów w trudnej sytuacji życiowej, zwłaszcza będących w niedostatku lub potrzebujących doraźnego wsparcia.
FRG to organizacja non profit, wykonująca trudne zadania społeczne polegające na niesieniu pomocy osobom dotkniętym tragediami górniczymi, jak również zmagającym się z problemami wykluczenia społecznego, niepełnosprawnościami, przewlekłymi chorobami, samotnością w starszym wieku. Swoim podopiecznym zapewnia pomoc materialną na bieżące wydatki, leki, rehabilitację, sprzęt medyczny i rehabilitacyjny, jak również działa w zakresie kształcenia dzieci i młodzieży.