Śmiertelny wypadek na hałdzie

utor: KZM

 
Tragiczny wypadek wydarzył się na hałdzie należącej do kopalni Marcel w Radlinie. W trakcie prac rekultywacyjnych mężczyzna został przygnieciony przez samochód ciężarowy.
Do wypadku doszło w środę, 13 marca, około godziny 17.00 obok kopalni Marcel. Samochód ciężarowy przewrócił się, przygniatając 35-letniego kierowcę. Na miejsce skierowano cztery zastępy straży pożarnej, policję, zespół ratownictwa medycznego oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.
Służby ratunkowe wyciągnęły nieprzytomnego spod ciężarówki i przekazały go lekarzom z LPR. Niestety nie udało się uratować mężczyzny. Na miejscu trwają czynności śledczych, mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności wypadku.
 Po godzinie 17.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku, do jakiego doszło na hałdzie kopalni węgla kamiennego w Radlinie. Na miejsce niezwłocznie zostali wysłani policjanci komisariatu w Radlinie oraz z wodzisławskiej jednostki. Ustalono, że podczas zdarzenia śmierć poniósł 35-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego pracownik firmy zewnętrznej, która wykonywała prace rekultywacyjne. Na chwilę obecną pod nadzorem prokuratura trwają czynności zmierzające do ustalenia okoliczności tragicznego zdarzenia – poinformował młodszy aspirant Piotr Kaniuka.