Noc Muzeów

autor: MD

 Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zaprasza na Noc Muzeów
 
 
Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zaprasza w piątek, 13 maja, na Noc Muzeów. W jej ramach będzie można m.in. za darmo zwiedzić wystawę stałą. Ponadto jak informuje ŚCWiS zorganizowane zostaną także spacery po terenie kopalni Wujek wraz ze świadkiem historii. W programie znalazły się także warsztaty teatralne oraz spektakl. O wizycie w Centrum znajdującym się w Katowicach warto pomyśleć wcześniej, bowiem na niektóre z wydarzeń obowiązują zapisy.
Wystawę stałą za darmo będzie można oglądać w godzinach 15-21. W tym czasie będzie można obejrzeć eksponaty, które na co dzień nie są udostępniane zwiedzającym. Dla najbardziej spostrzegawczych gości przygotowano prezent niespodziankę.
Spacery po terenie katowickiej kopalni będą startować o godz. 17.00, 19.00 i 20.00. Liczba miejsc w tym przypadku jest ograniczona. Rejestrować się można pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Od godz. 15.00 do 22.00 będą odbywać warsztaty dla młodzieży i dorosłych. W ich ramach będzie można zobaczyć, jak działała podziemna drukarnia i poczta oraz na czym polegają techniki medalierskie. Tu także liczba miejsc jest ograniczona. Zapiosy mailowe pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zwiedzającym zostanie udostępniony także pokój z grami historycznymi oraz rekonstrukcją bitwy pod Konotopem w 1659 r., w której armia polsko-kozacka pokonała Moskwę.
Natomiast o godz. 21.15 rozpocznie się spektakl „Teatru domowego stanu wojennego”. Będzie to przedstawienie nawiązujące do wydarzeń w Wujek w grudniu 1981 r., w wykonaniu uczniów i absolwentów chorzowskiego LO im. Juliusza Słowackiego.